Fiat 500X: Uwaga

UWAGA POWAŻNE NIEBEZPIECZEŃSTWO Gdy przednia poduszka powietrzna po stronie pasażera jest aktywna, na siedzeniu pasażera przedniego nie należy montować fotelików dziecięcych, które montuje się w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy.

Aktywacja poduszki powietrznej w przypadku zderzenia może spowodować śmiertelne obrażenia przewożonego dziecka, niezależnie od siły zderzenia.

Dlatego zaleca się przewozić zawsze dziecko w odpowiednim foteliku na siedzeniu tylnym, gdyż jest to położenie najbardziej bezpieczne w przypadku zderzenia.

O obowiązku wyłączenia poduszki powietrznej, jeśli instalowany jest fotelik dla dziecka odwrócony tyłem do kierunku jazdy, świadczy odpowiedni symbol podany na etykiecie przyklejonej do daszka przeciwsłonecznego. Należy zawsze postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi na daszku przeciwsłonecznym (patrz opis w sekcji "System ochrony dodatkowej (SRS) - Poduszki powietrzne").

W razie konieczności przewożenia dziecka na siedzeniu przednim po stronie pasażera, w foteliku ustawionym przeciwnie do kierunku jazdy, poduszki powietrzne po stronie pasażera, przednią i boczną (Side bag), należy wyłączyć za pomocą Menu głównego wyświetlacza i upewnić się, czy dezaktywacja nastąpiła, o czym informuje świecąca się na panelu umieszczonym na desce rozdzielczej dioda OFF. Ponadto
siedzenie pasażera powinno być przesunięte jak najdalej do tyłu, aby uniknąć ewentualnego kontaktu fotelika z dzieckiem z deską rozdzielczą.

Nie należy poruszać siedzeniem przednim lub tylnym, gdy siedzi na nim dziecko lub umieszczony jest na nim fotelik z dzieckiem.

Nieprawidłowy montaż fotelika dziecięcego może uniemożliwić działanie systemu ochronnego. W razie wypadku bowiem fotelik może poluzować się i dziecko może odnieść poważne, a nawet śmiertelne obrażenia ciała. Aby odpowiednio zainstalować system ochronny dla niemowlaka lub większego dziecka, należy ściśle postępować według instrukcji podanych przez producenta.

Gdy system ochronny dla dziecka nie jest stosowany, należy umocować go pasem bezpieczeństwa lub za pomocą mocowań ISOFIX bądź wyjąć go z samochodu. Nie należy pozostawiać go nieumocowanego we wnętrzu samochodu.

Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której w razie nagłego hamowania lub zderzenia fotelik mógłby spowodować obrażenia pasażerów.

Po zainstalowaniu fotelika dla dziecka nie należy przesuwać siedzenia: przed jakąkolwiek regulacją siedzenia należy zawsze zdjąć najpierw z niego fotelik dziecięcy.

Należy zawsze upewnić się, że odcinek ukośny taśmy pasa nie przechodzi pod ramionami lub za plecami dziecka. W razie wypadku pas bezpieczeństwa nie będzie w stanie przytrzymać dziecka i istnieje ryzyko spowodowania poważnych, a nawet śmiertelnych obrażeń ciała dziecka.

Dziecko powinno więc zawsze prawidłowo zapinać własny pas bezpieczeństwa.

Nie należy używać tego samego mocowania dolnego do instalacji kilku systemów ochronnych dla dzieci.

Jeśli fotelik ISOFIX typu uniwersalnego nie jest umocowany wszystkimi trzema mocowaniami, nie będzie on w stanie w prawidłowy sposób zabezpieczyć dziecka. W razie wypadku dziecko mogłoby odnieść poważne, a nawet śmiertelne obrażenia.

Fotelik można montować tylko wówczas, gdy samochód stoi. Fotelik jest poprawnie zamocowany w obejmach wówczas, gdy słychać dźwięki zatrzaśnięcia, które potwierdzają prawidłowe zamocowanie. W każdym przypadku należy przestrzegać instrukcji montażu, demontażu i ustawienia fotelika, którą producent zobowiązany jest do niego dołączyć.

    Foteliki dla dzieci zalecane przez fca dla modelu 500X

    Lineaccessori MOPAR  proponuje kompletną gamę fotelików dla dzieci do mocowania przy użyciu trzypunktowego pasa bezpieczeństwa lub mocowań I ...

    Uzupełniający system bezpieczeństwa biernego (SRS) - poduszki powietrzne

    Samochód wyposażony jest w następujące elementy: przednia poduszka powietrzna dla kierowcy; przednia poduszka powietrzna dla pasażera; przed ...

    Categorie