Dacia Duster: Zabezpieczenia boczne

Boczne poduszki powietrzne Airbags

Poduszki powietrzne (airbag) montowane w przednich fotelach rozwijają się po ich zewnętrznej stronie (od strony drzwi), aby zapewnić ochronę pasażerów w przypadku mocnego uderzenia w bok pojazdu.

Kurtyny powietrzne Airbags

Są to poduszki powietrzne airbag znajdujące się w górnej części obu boków pojazdu, które rozwijają się wzdłuż bocznych szyb przednich i tylnych drzwi i które chronią pasażerów w przypadku silnego uderzenia w bok pojazdu.

Zależnie od wersji pojazdu, oznaczenie na przedniej szybie przypomina o obecności dodatkowych zabezpieczeń (poduszki powietrzne airbags, napinacze pasów bezpieczeństwa itd.) w kabinie.


Ostrzeżenie dotyczące bocznej poduszki powietrznej airbag

 • Zakładanie pokrowców: na fotele wyposażone w poduszkę powietrzną airbag można zakładać wyłącznie pokrowce przeznaczone specjalnie dla danego typu pojazdu. Należy udać się do Autoryzowanego Partnera marki i sprawdzić, czy takie pokrowce są dostępne w sieci Autoryzowanych Partnerów marki. Stosowanie pokrowców innego rodzaju (lub przeznaczonych do pojazdu innego typu) może utrudnić prawidłowe działanie poduszek powietrznych airbags i wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa podróżnych.
 • Nie należy przewozić żadnych akcesoriów, przedmiotów ani zwierząt między oparciami przednich foteli, drzwiami i wykładzinami wnętrza. Nie należy przykrywać oparcia fotela przedmiotami takimi jak ubrania lub akcesoria. Mogłoby to utrudnić prawidłowe działanie poduszki powietrznej lub spowodować obrażenia w momencie jej rozwinięcia airbag.
 • Demontaż lub modyfikacja fotela i elementów wyposażenia wnętrza są zabronione, z wyjątkiem wykonywania ich przez Autoryzowany Serwis.

  Zabezpieczenia uzupełniające przednie pasy bezpieczeństwa

  Zależnie od wersji pojazdu, składają się na nie: napinacze zwijacza przedniego pasa bezpieczeństwa; ograniczniki napięcia pasa ramieniowego; ...

  Dodatkowe zabezpieczenia

  Wszystkie wymienione w dalszej części tekstu zalecenia mają na celu umożliwienie pełnego napełnienia airbag oraz uniknięcie poważnych obr ...

  Categorie