Dacia Duster: Ciśnienie w ogumieniu

Ciśnienie w ogumieniu


Naklejka A

Aby ją przeczytać, otworzyć drzwi kierowcy.

Sprawdzanie wartości ciśnienia powinno się odbywać przy zimnych oponach.

W przypadku, gdy nie ma możliwości sprawdzenia ciśnienia przy zimnych oponach, należy zwiększyć ciśnienie w granicach od 0,2 do 0,3 bara (lub 3 PSI). Nie wolno spuszczać powietrza z rozgrzanych opon.


Obecność i lokalizacja informacji na etykiecie zależy od pojazdu.

B: rozmiar opon, w które jest wyposażony pojazd.

C: zalecana prędkość jazdy.

D: ciśnienie powietrza w przednich oponach.

E: ciśnienie powietrza w tylnych oponach.

F: rozmiary opony koła zapasowego.

G: ciśnienie w kole zapasowym.

Bezpieczna eksploatacja ogumienia i zakładanie łańcuchów śniegowych: Aby zapoznać się z zasadami konserwacji opon oraz, zależnie od wersji pojazdu, z warunkami stosowania łańcuchów śniegowych.

Cecha szczególna pojazdów używanych z pełnym obciążeniem (Maksymalna dopuszczalna masa całkowita wraz z obciążeniem) i ciągnących przyczepę: maksymalna prędkość powinna być ograniczona do 100 km/h a ciśnienie w oponach zwiększone o 0,2 bara.

Ryzyko pęknięcia opony.


Pojazd wyposażony w system kontroli ciśnienia w oponach W przypadku zbyt niskiego ciśnienia (przebicie opony, niedopompowanie, ...), zapala się lampka kontrolna na
tablicy wskaźników.

Ze względów bezpieczeństwa oraz w poszanowaniu obowiązujących przepisów prawa.

W razie konieczności dokonania wymiany opon w samochodzie należy montować wyłącznie opony tej samej marki, rozmiaru, typu i kształtu bieżnika.

Opony muszą mieć nośność i indeks prędkości przynajmniej taki, jak opony zakładane fabrycznie lub muszą spełniać zalecenia autoryzowanego dealera.

Nieprzestrzeganie tych zaleceń może zagrażać bezpieczeństwu i naruszyć zgodność pojazdu.

Ryzyko utraty kontroli nad pojazdem.


    Filtry

    Wymiana wkładów filtrów (filtra powietrza, filtra kabiny, filtra oleju napędowego, itp.) jest przewidziana w ramach przeglądów. Często ...

    Akumulator

    Akumulator 1 nie wymaga obsługi. Nie należy go otwierać ani dolewać żadnego płynu. Z akumulatorem należy obchodzić się ostroż ...

    Categorie