Citroen C3 Aircross: Zewnętrzne lusterka wsteczne

Zewnętrzne lusterka wsteczne


Osuszanie/odmrażanie

Osuszanie zewnętrznych lusterek wstecznych
odbywa się przy pracującym silniku, po naciśnięciu przycisku osuszania tylnej szyby.

Więcej informacji na temat osuszania i odmrażania tylnej szyby znajduje się w odpowiednim rozdziale.

Regulacja

Regulacja


 • Przestawić przełącznik A lub obrócić przełącznik C (w zależności od wersji) w prawo lub w lewo, aby wybrać odpowiednie lusterko.
 • Naciskać przełącznik B lub C (w zależności od wersji) w czterech kierunkach, aby ustawić lusterko.
 • Ustawić przełącznik A lub C (w zależności od wersji) z powrotem w położeniu środkowym.

Ze względów bezpieczeństwa lusterka wsteczne muszą być właściwie ustawione, aby ograniczyć martwe pole. Obiekty widziane w lusterku wstecznym są w rzeczywistości o wiele bliżej. Należy wziąć to pod uwagę, aby prawidłowo ocenić odległość dzielącą od pojazdów nadjeżdżających z tyłu.

Składanie ręczne

Lusterka można składać ręcznie (przeszkoda na parkingu, wąski garaż).

 • Przesunąć lusterko w kierunku pojazdu

Składanie elektryczne

Jeżeli samochód jest wyposażony w tę funkcję, lusterka składane są elektrycznie od wewnątrz podczas postoju przy włączonym zapłoni


 • Ustawić przełącznik A w położeniu środkowym.
 • Pociągnąć przełącznik A do tyłu.

Od zewnątrz: zaryglować pojazd za pomocą pilota zdalnego sterowania lub układu otwierania i uruchamiania bez użycia kluczyka.

Rozkładanie elektryczne

Zewnętrzne lusterka wsteczne są rozkładane elektrycznie po odryglowaniu pojazdu za pomocą pilota zdalnego sterowania lub układu otwierania i uruchamiania bez użycia kluczyka.

Z wyjątkiem sytuacji, gdy lusterka zostały złożone przy użyciu przełącznika A, należy pociągnąć dźwignię z położenia środkowego do tyłu.

Funkcję składania/rozkładania lusterek podczas ryglowania/odryglowania można wyłączyć. Skontaktować się z ASO sieci CITROËN lub z warsztatem specjalistycznym. W razie potrzeby lusterka wsteczne można złożyć ręcznie.

  Wewnętrzne lusterko wsteczne

  Wyposażone w układ zapobiegający oślepianiu, który przyciemnia zwierciadło lusterka i zmniejsza dyskomfort odczuwany przez kierowcę spowodowany słońcem, światłami in ...

  Categorie