Citroen C3 Aircross: Urządzenie zapobiegające tankowaniu niewłaściwego paliwa (pojazd z silnikiem Diesla)

Citroen C3 Aircross –> Citroen C3 Aircross - Instrukcja Obslugi –> Informacje praktyczne –> Urządzenie zapobiegające tankowaniu niewłaściwego paliwa (pojazd z silnikiem Diesla)

(W zależności od kraju sprzedaży).

Samochód jest wyposażony w urządzenie mechaniczne uniemożliwiające zatankowanie benzyny do zbiornika pojazdu z silnikiem zasilanym olejem napędowym. Zapobiega ono także uszkodzeniu silnika wynikającemu z takiej pomyłki.

Działanie

Działanie


Po włożeniu pistoletu dystrybutora z benzyną do zbiornika oleju napędowego pistolet opiera się o klapkę. Układ pozostaje zamknięty i uniemożliwia zatankowanie.

Nie próbować tankować i włożyć pistolet dystrybutora oleju napędowego.

Nadal jednak można użyć kanistra do napełnienia zbiornika.

Aby zapewnić swobodny wypływ paliwa, zbliżyć otwór kanistra bez przyciskania bezpośrednio do klapki urządzenia i powoli nalewać.

Jazda za granicą Pistolety dystrybutorów oleju napędowego mogą się różnić w zależności od kraju.

Urządzenie zapobiegające tankowaniu niewłaściwego paliwa może uniemożliwić napełnienie zbiornika paliwa.

Nie wszystkie samochody z silnikiem Diesla są wyposażone w urządzenie zapobiegające tankowaniu niewłaściwego paliwa, dlatego też przed wyjazdem zagranicznym zalecamy skontaktowanie się z ASO sieci CITROËN w celu sprawdzenia, czy pojazd jest przystosowany do dystrybutorów paliwa w kraju docelowym.

    Zbiornik paliwa

    Pojemność zbiornika: około 45 l. W przypadku wlania paliwa nieodpowiedniego dla silnika samochodu koniecznie trzeba opróżnić zbiornik paliwa i napełnić go właści ...

    Łańcuchy śniegowe

    W warunkach zimowych łańcuchy śniegowe poprawiają właściwości trakcyjne pojazdu, jak również jego zachowanie podczas hamowania. Łańcuchy śniegowe należy zakłada ...

    Categorie