Citroen C3 Aircross: Kierunkowskazy

Kierunkowskazy


 • Lewy: opuścić przełącznik świateł, przekraczając punkt oporu.
 • Prawy: podnieść przełącznik świateł, przekraczając punkt oporu.

Trzy mignięcia

 • Nacisnąć krótko do góry lub do dołu, nie przekraczając punktu oporu.

  Kierunkowskazy migną 3 razy.

Automatyczne włączanie świateł

Gdy pierścień jest w położeniu "AUTO" i czujnik światła wykryje słabe natężenie oświetlenia naturalnego, następuje automatyczne włączenie oświetlenia tablicy rejestracyjnej, świateł pozycyjnych oraz świateł mijania. Mogą się one także włączyć w przypadku wykrycia deszczu wraz z wycieraczkami szyb działającymi w trybie pracy automatycznej.

Światła gasną automatycznie, gdy oświetlenie jest wystarczające lub po wyłączeniu wycieraczek.

Usterka

W przypadku usterki czujnika światła
włączają się światła, w zestawie wskaźników zapala się ta kontrolka, której towarzyszy sygnał dźwiękowy i/ lub komunikat.

Skontaktować się z ASO sieci CITROËN lub warsztatem specjalistycznym.

Nie należy zakrywać czujnika światła sprzężonego z czujnikiem deszczu, który znajduje się u góry pośrodku przedniej szyby za wewnętrznym lusterkiem wstecznym. Związane z nim funkcje nie będą działały.

W czasie mgły lub opadów śniegu czujnik światła może uznać, że oświetlenie jest wystarczające. W takim wypadku światła nie włączą się automatycznie.

  Oświetlenie główne

  Wybór trybu oświetlenia głównego Obrócić pierścień, aby ustawić odpowiedni symbol naprzeciwko znacznika. Automatyczne włączanie świateł/ światła dzienne. ...

  Światła dzienne/pozycyjne

  Przednie i tylne światła włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika. Spełniają następujące funkcje: Światła dzienne (przełącznik świateł w poło ...

  Categorie