Chevrolet Captiva: Funkcje układu oświetlenia

Chevrolet Captiva –> Chevrolet Captiva - Instrukcja Obslugi –> Oświetlenie –> Funkcje układu oświetlenia

Oświetlenie wejścia

Oświetlenie powitalne

Po odblokowaniu zamków samochodu za pomocą nadajnika zdalnego sterowania, na krótki czas włączane są niektóre światła.

Funkcja ta ma ułatwiać dotarcie do samochodu po zmroku.

Oświetlenie jest natychmiast wyłączane po obróceniu kluczyka zapłonu w położenie zasilania wyposażenia dodatkowego.

Lampka oświetlenia progu w drzwiach przednich

Oświetlenie wejścia


Lampki oświetlenia progów w drzwiach przednich zapalają się w chwili otwarcia drzwi. Jeśli drzwi pozostają otwarte, lampki świecą się przez ok. 10 minut. Jeśli wszystkie drzwi zostaną zamknięte, lampki pozostaną włączone przez około 10 sekund, po czym zgasną.

Lampki oświetlenia progów w drzwiach przednich można wyłączyć od razu poprzez wciśnięcie przycisku znajdującego się w podsufitce.

Oświetlenie otoczenia pojazdu

Jeśli pojazd jest wyposażony w tę funkcję i reflektory są włączone, oświetlane są progi przednich drzwi oraz podłoga pod przednimi i tylnymi fotelami.

Ochrona mocy akumulatora

Pojazd jest wyposażony w funkcję zapobiegającą rozładowaniu akumulatora w razie przypadkowego pozostawienia włączonych świateł, np. reflektorów, świateł pozycyjnych, świateł przeciwmgielnych itd.

Jeśli którekolwiek z powyższych świateł pozostaną włączone, po 10 minutach od momentu ustawienia kluczyka w pozycji OFF nastąpi ich automatyczne wyłączenie.

Zabezpieczenie akumulatora przed rozładowaniem nie działa, jeżeli światła zostaną włączone po 10 minutach działania tej funkcji.

    Oświetlenie wnętrza

    Sterowanie podświetleniem zestawu wskaźników Regulator podświetlenia służy do regulacji jaskrawości świateł tablicy rozdzielc ...

    Categorie